Apex Legends Nedir, Nasıl Oynanır?

Titanfall oyununun yapımcısı Respawn Entertainment tarafından geliştirilen Apex Legends, EA Games tarafından piyasaya sürülen Battle Royale oyunu ile ilgili herşey bu forumda.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
kartalgamer
Site Admin
Mesajlar:37
Kayıt:Prş Tem 11, 2019 9:48 pm

Prş Tem 25, 2019 3:44 pm

Apex Legends Nedir?

Apex Legends, EA Games'in 4 Şubat 2019 tarihinde yayınladığı battle royale türündeki oyundur. Hayatta kalma üzerine kurulu Apex Legends, ücretsiz olarak indirilip oynanabilmektedir.

Titanfall serisinin de geliştirici firması Respawn Entertainment tarafından geliştirilen oyun, ücretsiz olmasının yanında P2W (para ödeyerek üstünlük sağlama) içermemektedir. Bu özelliği, oyuncular tarafından tercih edilme sebebidir. Öyle ki, oyun çıktığı ilk andan itibaren rekor kırmaya başladı! EA Games tarafından yapılan açıklamaya göre yayınlandıktan 8 saat sonra 1 milyon, yayınlandıktan 3 gün sonra ise 10 milyon oyuncuya ulaşmıştır ve Twitch'te ilk sırada olmayı başarmıştır. Yayınlandığı ilk haftada ise 25 milyon oyuncu sayısına ulaşan oyun, tüm rekorları alt üst etmiştir. Bu nedenle Apex Legends'ın, Fortnite & PUBG'nin en büyük rakibi olacağı ve hatta bu oyunları tahtından edeceği konuşuluyor.

Apex Legends'ta şu an sadece bir adet oyun modu bulunmakta fakat oyunun geliştirici firmasının yaptığı açıklamaya göre oyuna ilginin bu şekilde devam etmesi halinde kısa sürede yeni oyun modları da gelecek.

Apex Legends'ın resmi tanıtım videosu:


Apex Legends Nasıl İndirilir?

Apex Legends'ı bilgisayarınıza ücretsiz indirebilmek için öncelikle Origin uygulamasını indirdikten sonra bir hesap oluşturmanız gerekmektedir. Ardından Apex Legends'ı buradan Origins kütüphanenize ekleyip bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Apex Legends Nasıl Oynanır?


Apex Legends'ta 60 oyuncu 3'erli takımlar halinde karşı karşıya gelmektedir. Oyuncuların haritaya indikten sonra silah ve ekipmanlarını toparlayıp mücadeleye giriş yapmaları gerekmektedir. Apex Legends'ı aynı tarz oyunlardan ayıran bir özelliği de, farklı yeteneklere sahip karakterleri seçip oynamaya başlayabilirsiniz.

Apex Legends'ta 8 adet "legend" yer almaktadır. Her karakterin birer pasif, taktiksel ve ultimate yeteneği bulunmaktadır. Klavyedeki ”q” tuşu ile karaktere özel başka bir yetenek ortaya çıkartılabilir; ”f’‘ tuşuyla ise karakterin ultisi kullanılabilir.

Oyunda; Ağır Saldırı Tüfekleri, Alt Makineli Silahlar, Hafif Makineli Tüfekler, Keskin Nişancı Tüfekleri, Çifte Tüfekleri ve Tabancalar bulunmaktadır. Legend’lar ise; Saldırı, Savunma, Destek ve Keşif sınıflarından oluşmaktadır.Tags:
Cevapla